PŘES ÁSANY KE HVĚZDÁM

Když jsem před lety dostal první jógovou ochutnávku v podobě – tehdy navíc nechtěného 🙂 – workshopu, kde jsem si vyzkoušel pár jógových pozic, ani náhodou mě nenapadlo, že těchto pár statických výdrží a spojení pohybu a kontrolovaného dechu, může zbystřit smysly, zlepšit trávení, odstranit nebo alespoň eliminovat bolesti zad, hlavy nebo astma a k tomu zvýšit/znovu-získat pohyblivost kloubů, vytvarovat postavu a posílit svaly, aby naše tělo, místo přítěže, kterou s sebou musíme vláčet, bylo jako ten nejlépe fungující stroj, který nám pomáhá naplňovat to, co chceme a skrz který si můžeme každý den užívat naplno 😉

Žijete v realitě nadbytku nebo nedostatku?
Čas plynul dál a po stovkách odvedených lekcích, víkendech a specializovaných seminářích jsem měl tu možnost a čest vést intenzivní kurzy pro budoucí lektory. A tam se v krátkém časovém sledu znova a znova potvrzovala dvě zásadní témata (kromě v úvodu zmíněných účinků), která jsem po celé ty roky vídal právě na lekcích:

1.) Už po pár víkendech (většinou kolem třetího z celkových deseti) najednou účastníci přicházeli s tím, že končí ve vztahu – ať už pracovním, „přátelském,“ nebo s člověkem se kterým byli třeba i několik let – když cítili, že tento vztah nikam nevede a vlastně v něm neustále vyhovují všem ostatním, jen sobě sami ne.

Tak nějak to již delší dobu viděli, ale prostě dosud neměli dostatek síly, času, podpory,.. protože začít hledat řešení (často ještě při všech těch vyčerpávajících denních povinnostech), na to už zkrátka nezbývala energie. A tak bylo jednodušší udržovat status quo.

S odstupem času, však každý z nich vyslovil v podstatě stejná slova: Proč jsem to neudělal/a dřív, jsem teď mnohem šťastnější.. Protože, jak už to tak bývá, existuje více než dost jiných a více naplňujících „prací,“ přátel, partnerů, míst k žití,..

2.)  Na józe se mi líbí to, že nám „nepodtrhne koberec pod nohama“ a nenechá nám zhroutit celý náš svět.

Naopak, otevírá nám ty zásadní věci přesně v okamžik, kdy jsme na to připraveni a pomáhá nám je vyřešit. Dodává sílu ustát to, psychicky i fyzicky – protože ve zdravém těle, zdravý duch 🙂
A právě skrz „kontrolu“ těla, kontrolovat i svou mysl = dovolit jí myslet jen ty myšlenky, které nás podporují. Ty ostatní přerušit a rychle zaplašit.

Zkrátka, jak se říká v kruzích ashtanga vinyasa jógy: Cvič a všechno přijde. Jinými slovy, cvičit jógu se vyplácí. A jestli na to nechcete být sami a třeba se nedostanete na lekce pravidelně, přijeďte na červnový jóga víkend.

Čekají vás 3+1 lekce, abyste věděli které pozice a jakým způsobem zaujímat, jak je poskládat za sebe, na jaké nejčastější chyby si při tom dát pozor/jak se jim vyhnout a získali tak profesionální zpětnou vazbu a inspiraci, která vám vydrží dlouhé měsíce, ne-li roky.

Můžete si tak vytvořit skvělý fyzický základ pro každý den nebo vynikající kompenzační doplněk pro jakoukoliv sportovní aktivitu. A třeba při tom ještě můžete poznat fajn lidi a zrelaxovat uprostřed přírody 🙂

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
18 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře
  • Vyzkoušejte lekci ZDARMA

    Zbavte se bolavých zad, migrén, stresu, nespavosti nebo špatné nálady :-) Zadejte svůj email a přesvědčte se sami:

  • Přidejte se k nám na FB
  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky