3 VĚCI, KTERÉ SI POHLÍDAT PŘI VEDENÍ LEKCÍ ÁSAN

Tyto tři věci nebo doporučení a taky ještě jeden bonusový tip, se dozvíte v dnešním videu/MP3 níže.

Ještě než si je ale poslechnete, mám k nim pro vás jednu výzvu.

Někdy mě až udivuje, jak lidé, kteří chodí pravidelně na lekce, cvičí doma, něco si o józe i čtou a vy pokaždé vidíte pokroky, přijdou s pár otázkami ohledně vedení lekcí, ve kterých je ale zbytečně mnoho pokory a skoro bych řekl až podceňování se.

A pak naopak potkáte někoho, kdo se do vedení lekcí pustí „po hlavě“ a s tím, co přijde se popasovává cestou.

Poslední dobou na různých vzdělávacích akcích slyším (i od sebe 🙂 ) prohlášení, kdybych tohle věděl dřív..

Jasně, můžeme ezotericky zamachrovat, že všechno se děje ve správný čas, ale pravdou i tak zůstává, že kdybychom to věděli dřív, mohli jsme dnes být jinde a řešit věci jinak. Třeba s větší spokojeností a nadhledem a mít tak i jinou kvalitu života.

Není důvod zbytečně čekat a prodlévat. Někdy je prostě potřeba skočit, ne jen kráčet a obcházet.

A proto bych rád dodal, že pokud chcete s vedením začít, pokud vás jen trochu láká představa postavit se před lidi (i když z toho třeba zatím máte strach) nebo se úplně jednoduše potřebujete/toužíte s někým dalším podělit o to, co vám pomohlo a nadchlo vás, udělejte to!

Za sebe musím podotknout, že není pro mé uši v józe nic hezčího a pro srdce nic hřejivějšího, než slyšet, jak někdo po lekci přijde a řekne, že tuhle hardcore ásanu zkoušeli o víkendu s kámošem, že si některá z účastnic vždycky ve čtvrtek odpoledne dá půl hodinky jógy s kolegyněmi v práci nebo že se teď máma díky tomu dechovému cvičení cítí lépe a mají spolu dokonce i lepší vztah.

A je úplně jedno, jestli máte certifikát na 200 hodin, na 1000 hodin, jestli platí po celém světe nebo nemáte vůbec žádný certifikát. Hlavně se do toho pusťte.

A pokud se nechcete proplétat slepými uličkami a chcete se naučit principy a fungující postupy, ať už pro své kamarády nebo pro vedení skupiny, rád vás přivítám v poslední vznikající skupině kurzu Učitel jógy.

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
18 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře
  • Vyzkoušejte lekci ZDARMA

    Zbavte se bolavých zad, migrén, stresu, nespavosti nebo špatné nálady :-) Zadejte svůj email a přesvědčte se sami:

  • Přidejte se k nám na FB
  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky