3 ZPŮSOBY, JAK PROBUDIT SVOU SÍLU A ROZJET TO NA PODLOŽCE

Baron Baptiste považuje každý okamžik za možnost vypořádat se se vzdorující myslí a tělem. Zde jsou tři tipy, které způsobí zásadní změnu ve vašem přístupu ke cvičení (originální anglickou verzi najdete zde).

Existují jen dva způsoby, jak jednáme na podložce a v životě: Jako ANO nebo jako NE.

Jít proti ano, je poměrně náročné. Ano nese energii možností. Ne nese energii vzdoru. Ne nám na naší cestě brání nebo nás na ní velmi omezuje. Jako lidé vzdorujeme všeobecně, abychom se nemuseli zaobírat chybami. Než abychom vypadali hloupě, raději obětujeme to, co nosíme ve svých srdcích. Ne se projevuje ve formě výmluv, stížností, prokrastinace, frustrace.

Ale co kdybyste se podívali na takový vzdor blíž? Obzvláště pokud se stále vrací? A mám tím na mysli opravdu podívali. Jóga vám pomůže ponořit se hlouběji, do oblastí vašeho života, ve kterých tento vzdor zažíváte. Pak vám pomůže přijmout stav, ve kterém se zrovna nacházíte a kde se můžete rozhodnout svůj vzdor nechat jít svou cestou, se záměrem otevřít se něčemu většímu ve vašem cvičení a ve vašem životě. Pokud jste ochotní tohle udělat, vaše ne se může změnit na ano.

Každý z nás se stále tančí mezi ano a ne. Tím, že říkáte ano jedné věci, automaticky říkáte ne jiné věci. Ve skutečnosti, pokud nedokážete přesně určit, čemu říkáte ne, pak vaše ano neznamená nic.

Pokud jste ano pro mír, jste ne pro válku. Pokud jste ano pro vitalitu a zdraví ve svém těle, jste ne pro nezdravou stravu a drogy. Pokud jste ano, pro plné přijetí ve vztahu, jste ne pro kritizování a snahu změnit člověka, kterého milujete. Pokud jste ano pro růst, jste ne pro prokrastinaci a stagnaci.

Ano vyjadřuje vaši ochotu zmocnit se své síly a použít ji k objevení skutečného smyslu závazku. Ano vás vybízí k povstání a vyjádření svého plného potenciálu. Ano potvrzuje vaši ochotu nechat se vést, když nemáte know-how dostat se, kam potřebujete.

budteANO

Začněte práci na zdolání svého vzdoru následujícími třemi myšlenkami Baptiste jógy:

1. Věřte a uvědomte si, že jste připraveni právě teď.
O tom, to je. Ne zítra, ne příští víkend, ne jednoho dne. Právě teď a právě tady. Začněte s postojem: Právě teď jsem připravený/á jít do toho.

2. Vzdejte se, čeho se vzdát musíte.
Vzdejte se příběhů, které jste si vytvořili na téma: Co je ve vašich silách.
Vzdejte se myšlenek, že cokoliv, co se odehrává právě teď ve vašem těle nebo ve vašem životě, by se dít nemělo. Vzdejte se soudů, strachů, úzkostí a obav. S čímkoliv se neočekávaně setkáte, není nikdy přerušením vašeho flow, ale spíše jeho součástí. Pokud vás to znepokojuje a uchvacuje vaši pozornost, jednoduše se toho vzdejte a začněte znova, se svou ano-energií a pohánějící vás vpřed.

3. Buďte ano.
Věnujte svou pozornost tomu, co chcete, aby se stalo, a buďte s tím v souladu – plně a absolutně. Vzdor se často projevuje jako: Tohle se mi zrovna teď nechce. Takže, co je potřeba pro to, abyste byli ano v prostoru ne? Vyžaduje to povznést se nad své obvyklé nastavení. Kdykoliv se necháte ukolébat svým obvyklým vzdorem, připomeňte si, abyste byli ano pro to, začít znovu. Buďte ano pro rozhodnost, pro větší výzvu s každým krokem, který uděláte, pro zanechání vzdoru, buďte otevření něčemu většímu ve svém cvičení a ve svém životě.

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
18 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře
  • Vyzkoušejte lekci ZDARMA

    Zbavte se bolavých zad, migrén, stresu, nespavosti nebo špatné nálady :-) Zadejte svůj email a přesvědčte se sami:

  • Přidejte se k nám na FB
  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky