30DENNÍ VÝZVA

A je to za mnou.
Minulý týden mi skončila 30denní výzva – celý měsíc nekonzumovat cukr, maso, pečivo, ani alkohol.
Poté, co jsem zase jednou spořádal celou Studentskou pečeť, jsem chtěl tělu dopřát detox. A vlastně se to i hodilo před Vánoci 🙂

Někde uprostřed jsem to sice chvilkově porušil – ne, že bych to nevydržel, ale končila expirace jedné výborné, už dříve koupené, tuňákové pomazánky a taky mi na stole přistála sklenička Svatomartinského, což se neodmítá 🙂 – ale s tím dokážu žít 🙂

Jestli se do podobné výzvy pustíte taky – třeba na popud žaludku na Nový rok 🙂 nebo prostě jen tak, abyste posunuli a poznali své možnosti – a jste-li odhodlaní vydržet až do konce, jako Neo z Matrixu, který na otázku agenta Smitha: „Proč to prostě nevzdáš?“ odpoví: „Protože jsem se rozhodl,“ pravděpodobně se vám budou hodit, ještě dva tipy:

1. Mít dobře poskládanou a pravidelnou stravu
2. Alespoň na těch 30 dní si nastavit přesvědčení, že vám právě takhle poskládaná strava prostě stačí. Protože pokud ji máte dobře poskládanou, výživově máte vystaráno.

Bonusový a všem asi velmi dobře známý tip:
Když víte, že něco nemáte/nechcete jíst, ani si to domů nekupujte.

Co mě každopádně zaujalo – a budu rád, pokud se po výzvě podělíte, jak jste to měli vy – byly dvě věci:
1. Nemožnost „utéct“ k něčemu sladkému a nutnost si v podstatě každé jídlo připravit, oloupat nebo alespoň umýt, mě nutila neustále se vracet k a čelit práci/projektu/záležitostem, do kterých se mi nechtělo, ale věděl jsem že je třeba je udělat.

A když už jsem si dal na chvíli pauzu, tak bez konzumace čehokoliv dalšího.
Před výzvou totiž většinou něco sladkého nebo rychlého sloužilo jako „skvělá“ úleva, zmírnění tlaku, kompenzace dočasného neúspěchu nebo nedostatku vytrvalosti.

2. Jakmile výzva skončila a den dva na to jsem si dal po obědě dva kousky prvního cukroví, nestačil jsem se divit, když se cca za dvacet minut odněkud vynořil pocit: „Já chci ještě.“ Přitom vůbec nebylo třeba, prostě jen tak. Pěkná záludnost 🙂

Pokud se do podobné výzvy pustíte, držím vám palce! Pokud ne, aspoň o tom víte 🙂

Přeji vám příjemné svátky plné pohody, radosti a vděčnosti, bilanci se kterou budete spokojeni a rozhodnutí, jejichž realizace vás bude naplňovat. A k tomu všemu zářící zdraví!
Jo, prej při tom pomáhá jóga 🙂

A nějaké moudro na konec? Buď chceš anebo nechceš. Ostatní jsou kecy 😉

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
18 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře
  • Vyzkoušejte lekci ZDARMA

    Zbavte se bolavých zad, migrén, stresu, nespavosti nebo špatné nálady :-) Zadejte svůj email a přesvědčte se sami:

  • Přidejte se k nám na FB
  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky