4 KROKY JAK BÝT ŠTÍHLÝ V DNEŠNÍ TLOUSTNOUCÍ DOBĚ

Není žádným tajemstvím, že moderní život nahrává „moderním stravovacím trendům“ a ignoruje zdravý životní styl. V dnešní době, kdy většinu času sedíme a je zkrátka jednodušší závisle konzumovat jídlo plné tuku, soli a cukru, než vyvinout ještě nějakou další akci a připravit si nebo si sehnat zdravé jídlo. Originální anglickou verzi najdete zde.

A samozřejmě tomu ani nepomáhá, že jsme ze všech stran bombardováni vzkazy a odkazy o tom, jak má vypadat dokonalé tělo a o tom, jak se správně stravovat, když se v jednom odkazu mluví o něčem, co druhý odkaz popírá. Zmatení a zklamání je pak nasnadě.

Je snadné nechat se stáhnout posledními fitness nebo dietními plány, které jsou propagovány pod zástěrkou skutečného řešení, přestože je všeobecně známo, že jsou tyto programy zřídkakdy funkční a někdy dokonce kontraproduktivní.

Nejvyšší cíl wellness plánu by měl jít dál, za pouhé shození váhy, měl by ukázat a naučit životní styl, který zlepší zdraví a udrží optimální váhu navždy (to ale někdy může vyžadovat delší proces, přesto, dá se to zvládnout; pozn. překladatele).

Zde jsou čtyři kroky, jak se v roce 2018 zbavit přebytečných kilogramů (a nahromaděných nevyřešených záležitostí, pozn. překladatele) a udržet si svou optimální váhu navždy:

1. Přijměte holistický životní styl.
Ten se v první řadě soustředí na zdraví, na ztracení kilogramů až v druhé řadě a je to jediný rozumný přístup k trvalým výsledkům. Vytváření zdraví je vědomý proces, životní styl, ne krátkodobý program. Celostní přístup je o vyváženém životě. Je to pomalejší přístup, který ale funguje lépe, než rychlé fitness, protože se do popředí dostáváte vy celí, s realistickým plánem a odhaluje vám, jak si své výsledky taky udržet.

zdravotni stav

2. Přestaňte žít v módu nadměrnosti.
Spěch a multitasking jsou stresující a příliš často ústí v reaktivní, nevědomé a nezdravé volby. Zpomalení vás pobízí k hlubšímu propojení se sebou sama, což vám z dlouhodobého hlediska pomůže identifikovat problematické návyky, dělat více vědomých rozhodnutí a ve finále předejít nesnázím.

Na minutu se zastavte a zeptejte se sami sebe, jestli to, čím obvykle trávíte čas, vás vede ke zdraví nebo přesně opačným směrem.

3. Podpořte se.
Když jde o dosahování zdraví a cílů s ním spojených, výzkumy ukazují, že přístup sebe-podpory a chování se k sobě samým hezky, je účinnější, než být na sebe tvrdý. Nedělejte proto tuto drsnou chybu, neodpírejte si lásku k sobě samým a sebe-přijetí, dokud nedojdete do cíle, který jste si dali, a už jde o váhu, tvar těla nebo fitness úroveň. Mnoho se toho o sobě můžete naučit v bodě, kde se právě nacházíte, když nastražíte uši a budete otevření soucitu a moudrosti vašeho těla.

4. Dělejte jógu.
Jóga je v úbytku váhy často podceňována, jóga je ztělesněním holistického žití a proto živoucí důkaz a cesta udržitelné ztráty přebytečných kilogramů. Starodávné, přesto dostupné cvičení a techniky, pomáhají jak k fyzické kondici, tak k celkovému sladění, doplněnému o pragmatická doporučení pro vyrovnaný život.

Jak vás jednotlivé cviky posilují, protahují a přetáčejí do různých tvarů, kombinace času na podložce a mimo podložku, vás dovádí k vašemu nejsilnějšímu já a díky tomu jistou cestou odstraňuje staré návyky a nahrazuje je novými, zdravějšími.

Ty nejrychlejší fitness a dietní plány často končí frustrací, znovu nabytou váhou a nepříliš funkčním metabolismem. Zapomeňte na zkratky ke opravdovému zdraví a jděte na to moudře.

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
18 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře
  • Vyzkoušejte lekci ZDARMA

    Zbavte se bolavých zad, migrén, stresu, nespavosti nebo špatné nálady :-) Zadejte svůj email a přesvědčte se sami:

  • Přidejte se k nám na FB
  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky