Možná, že taky chcete vést lekce jógy, prohloubit své znalosti a nabrat užitečné zkušenosti.
Možná, že i zvažujete skončit v zaměstnání, protože už vás nebaví věčný pracovní stres a mnohem smysluplnější vám připadá dělit se s druhými o to, co vás opravdu zajímá. A k tomu v příjemné atmosféře.
Můžete o tom samozřejmě jen přemýšlet a nějak si v hlavě zdůvodnit proč teď ještě ne nebo prostě uděláte první krok a přihlásíte se do kurzu, který vám to umožní.
V minulých týdnech jste se v článcích mohli dočíst, co vám přinese kurz, jehož náplň zrála v mé hlavě a v celém mém těle 14 let a jehož program s každým dalším kurzem (bylo jich už 5) dál vybrušuji.
Podívali jsme se společně na 4 pilíře, na kterých kurz stojí a v referencích jste mohli ochutnat, jak se účastníci po jeho absolvování cítili.
Ještě, než se podíváte na video/MP3, kde jsem pro vás celý program okomentoval, zmíním 3 věci, které vás zajímají nejvíce.
1. Přihlášení
Po kliknutí na tlačítko „Mám zájem o kurz“ a vyplnění jména a e-mailu posílám zájemcům odpověď, ve které zmiňuji dva kroky/úkoly – co je třeba k přijetí do kurzu udělat. Já tak zjistím, že mají o kurz opravdu zájem a zájemci zase zjistí, jestli tenhle kurz splňuje, co od něj očekávají a jestli jim sedí můj styl.
Zároveň se v této odpovědi ptám, jestli tedy s dotyčným mám počítat nebo ne. A docela mě překvapuje, že u řady zájemců se už odpovědi nedočkám. Ale ok, taky komunikace 🙂
2. Charakter kurzu
Každý má o kurzu jiné představy a nikoho by určitě nepotěšilo, kdyby po prvním víkendu zjistil, že kurz není takový, jaký si myslel, že bude.
Třeba, že v tomto kurzu se místo psaní a memorování cvičí a pracuje ve dvojicích a ve skupinách a že se sdílí a diskutuje.
A taky to, že certifikát účastník nedostává za docházku, ale za to, že si odnáší znalosti a dovednosti, díky kterým dokáže chápat souvislosti, profesionálně vést lekce a pomáhat jimi sobě a ostatním lidem.
Přece jen, živnost, kterou může absolvent provozovat na základě takovýchto kurzů, je vázaná. A je vázaná právě proto, že jde o práci s lidským zdravím.
3. Délka kurzu
X lidí, X názorů. Kurz by mohl trvat i rok nebo dva. Na druhou stranu, co si budeme nalhávat, každý máme další povinnosti (rodinu, práci,…) a jen málokdo čas mezi jednotlivými víkendy využije naplno pro praxi a vzdělávání se. Dva až tři týdny mezi jednotlivými setkáními se osvědčily nejvíce.
Někdo sice namítne, že je to deset víkendů za půl roku a že kvůli dětem, rodině, dojíždění, … to nejde.
V pořádku, jen vězte, že už dojížděl člověk i ze Slovenska, nebo matka šestiměsíčního kloučka, kterého jednou denně manžel přivezl ke kojení.
Takže, slovy mého oblíbeného mentora: „Buď chceš anebo nechceš. Ostatní jsou kecy.“
A jak to tak bývá, sami se přesvědčíte, že těch deset víkendů nakonec nebude přínosem jen pro vás a vaši rodinu, ale pro mnohem více lidí. A to už na celý život.
Jaké to pro vás bude, když zjistíte, co říkat, jak pokyny ukazovat a jak se lidé vlastně v ásanách cítí? Když budete přesně vědět, jaké techniky použít a jak je mezi sebou kombinovat? Nebo když díky těmto znalostem dokonce uspořádáte svůj první jóga víkend? I takové scénáře už krátce po skončení tohoto kurzu nastaly.
Stojí pak těch deset víkendů za to? Stojí za to získat nové, stejně naladěné přátele, být ve skupině, která vás podpoří, získat profesionální zpětnou vazbu a namísto prodírání se tím vším sám a nacházení slepých uliček, získat sebedůvěru a k tomu výsledky, které zamýšlíte?
Pokud ano, těším se na váš zájem o kurz a věřím, že i na setkání s vámi.