BÝT SÁM SE SEBOU A PUSTIT Z HLAVY VŠECHNY STAROSTI

Jedna z nejčastějších věcí, kterou lidé uvádějí jako důvod proč přicházejí na lekce a jógové pobyty, je být sám (se) sebou a vypustit z hlavy všechny starosti.

Nejenže se jedná o jednu z nejdůležitějších potřeb, která je skvělým způsobem, jak ze sebe setřást nános všech impulzů a podnětů, které na nás denně doslova útočí, ale zároveň je to vzácná příležitost utřídit si myšlenky a zjistit kam dál. V čem už dál pokračovat nechci, co mě obírá o energii a naopak dělat to, co mi dává větší smysl a co mi tím pádem energii dává.

Je to prostor pro kreativitu – pro možnost dostat se dopředu/k tomu co chceme rychleji, efektivněji a hladčeji a zároveň také prostor kdy můžeme úplně vypnout.

Klasické lekce jsou ale z tohoto pohledu spíše takovou záchranou – „aspoň něco,“ aspoň ta hodina týdně, kterou si urvu sám/a pro sebe. Při tom, každý kdo si dovolí víc, zjišťuje, jak mu/jí to „najednou“ vyřeší problém s pletí, se zažíváním a váhou, ale klidně i s dýchacími problémy a s plodností a celkově právě s naplněním – dělat to, co miluji a najít způsoby, jak si to dopřávat častěji nebo jak by se to dokonce mohlo stát mým dobře placeným koníčkem.

Takovým časem pro zklidnění a rozjímání, pro sebe sama a vůbec možností pouklízet si ve svém životě je letní jóga camp – čas a prostor jen pro vás, pro vaše záležitosti a pro možnost konečně zahodit to, co již sebou dál táhnout nechcete a co vás jen zbytečně omezuje.

Tento týden pro mě znamenal velký posun po všech stránkách. Poznala jsem spoustu skvělých lidí a do budoucna myslím i přátel. Ač jsem tento směr jógy nikdy necvičila, líbí se mi pro svoji plynulost a dokonalou koncepci. Mám pocit, že jsem po tomto týdnu omládla nejmíň o deset let.
– Romana V.

Jóga týden mi poskytl v podstatě to, co jsem očekával. Krom nácviku ásan a celé Primary series Ashtanga vinyasa jógy, i určitý duchovní pohled. Úžasná byla vegetariánská kuchyně, ze které jsem měl poněkud obavy. Teď mám naopak obavy z přechodu na běžnou stravu. Parta jogínů pro mě byla taky nezapomenutelnou. Prostředí, ve kterém se kurz konal, ubytování, okolní příroda – na to rovněž nezapomenu. A Pavel? Doporučuji všem
– Mojmír H.

Někdo si stále myslí, že jóga je nudné sezení nebo, že jde jen o cvičení tělesných pozic (ásan). Málokdo ale ví, jakých rozměrů a tím pádem výsledků v životě – ať už jde o zmiňované zdraví, pleť, ohebnost, zklidnění nebo prostě jen spokojenost – můžete získat, když překročíte hranice ásan, kde právě přínosy začínají nabývat na velikosti a hloubce.

Že jste dočetli až sem, znamená, že i vy byste rádi měli zmiňované výsledky. Je to tak? Pokud už máte nějakou zkušenost s ásanami a byly pro vás přínosné, věřte, že to, co je za nimi vás teprve posune.

Otázka je, jestli chcete řešení za 7 dní, navíc s obrovskou podporou stejně zaměřených lidí ve skupině a expertízou profesionálního lektora nebo budete trávit hledáním dalších X měsíců v podobě neustálých pokusů a omylů a budete na to sami?

Přijeďte a přesvědčte se sami. Ztratit nemáte co. Na celý camp dávám 100% garanci. Je to na vás.

LETNÍ JÓGA CAMP 2019

Bylo to super, tento jógový týden byl nejen o cvičení, ale i o ostatních věcech spojených s jógou (motivace, očista těla i ducha..), což je naprosto jedinečné. A hlavně, vše co jsem se tu naučila, mohu praktikovat doma.
– Kristýna Ď.

Od Pavla jsem měla zkušenost již s online kurzem, se kterým jsem byla velmi spokojená. Delší dobu jsem přemýšlela, že bych si zajela na nějaký delší pobyt s jógou, který by byl v Čechách. Víkend mi přišla krátká doba a když se objevil týdenní kurz na internetu, tak jsem se dlouho nerozmýšlela. Hlavně proto, jak měl Pavel týdenní program promyšlený a zpracovaný. Celý týden jsme se od rána do večera věnovali józe, dozvěděla jsem se spousty nových věcí a poznala jsem nové úžasné lidi. Energie celého týdne, která byla mezi námi, pro mě bylo něco úžasného. Pavel je výborný učitel, umí vše srozumitelně vysvětit, je trpělivý, vtipný důsledný a tak to má být. Celým týdnem jsme si propluli, až je mi trochu smutno, že už to končí, doufám, že Pavel udělá navazující pokračování, to by se mi moc líbilo 🙂 Málem bych zapomněla na stravu, kterou jsme tu měli každý den připravenou. Musím říct, že tak dobře jsem se celý týden nikdy nenajedla. Vše výborné!
– Kristýna B.

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
15 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře