ČÍM VÍCE SE NAUČÍŠ… (+VIDEO A MP3)

„The more you learn, the more you earn.“ – Brian Tracy

Ten to citát (čím více se naučíš, tím více získáš) je většinou spojován s finančními zisky. Stejně dobře ale platí i v jiných oblastech. A v kontextu dnešního článku se týká prvního pilíře, který jsem nedávno představil na webináři ke kurzu pro budoucí lektory jógy – všeobecnému jógovému přehledu.

Zde tedy znamená, čím více se toho o józe dozvíš/čím větší budeš mít přehled, tím víc získáš. A těmi zisky je zde míněno jak vyhnutí se stereotypu, bezradnosti nebo dokonce i vyhoření (při vedení lekcí jógy), tak k rozšíření obzorů a k demonstraci vlastní jedinečnosti.

Zjistíme, že nám možná bude vyhovovat úplně jiný styl a přístup jógy, než ten, se kterým jsem začali nebo ten který sedí většině lidí okolo nás, že jóga zná i množství technik a doporučení, které nás dokážou zbavit psychických i fyzických problémů (nebo je alespoň zpomalit), se kterými už si nevíme rady (na to existuje i řada výzkumů) a jejich postupnou aplikací začínáme pozorovat, jak to do sebe všechno krásně zapadá a že náš život se „rázem“ odvíjí harmonicky a s lehkostí.

Limity a strachy opadávají, tam kde byla dříve nepropustná zeď, nyní vidíme příjemně schůdnou pěšinku a začínáme cítit, že máme všechny nástroje a více než potřebnou sílu, abychom (o)pustili i poslední zbytky toho starého, co si pečlivě (z kdysi dávno nabitého přesvědčení a ze zvyku?) držíme, ale co nám zároveň znemožňuje mít se líp = získat víc.

Je to samozřejmě každého věc a kdo chce, může dál bezduše jen cvičit ásany a ani nad nimi nijak nepřemýšlet (lepší, než nic 🙂 ), ale taky je tady spousta zdrojů a možností, jak a kudy dál. Konečně, k tomu, co již děláme se vždycky můžeme vrátit.

Při „pohovoru“ ke kurzu pro lektory se mě jedna ze zájemkyň ptala, co si do začátku kurzu může o józe přečíst, kde získat právě takový všeobecný přehled? Tak je tady pár zaručených knižních tipů a pod nimi, na toto téma, ještě úryvek z webináře ve video i audio podobě.

Rudolf Skarnitzl – Úvod do filozofie a praxe jógy
Lucy Lidell – Kniha o józe
Santal, František Benda – Pataňdžaliho jógasútra
BKS Iyengar – Light on Yoga Sutras

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
18 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře
  • Vyzkoušejte lekci ZDARMA

    Zbavte se bolavých zad, migrén, stresu, nespavosti nebo špatné nálady :-) Zadejte svůj email a přesvědčte se sami:

  • Přidejte se k nám na FB
  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky