JAK SE ZA 5 MINUT DENNĚ ZKLIDNIT A ZBAVIT STRESU

Za naše nejcennější aktivum je považován čas. Někdo možná namítne, že to není čas, ale zdraví. Trochu mi to ale přijde jako srovnávat jablka s hruškama. Tak či tak, tuto škálu je třeba rozšířit ještě minimálně o jedno aktivum – naše myšlenky (a práce s myšlenkami).

V jednoduchosti, chceme-li vytoužené výsledky, nezabývejme se myšlenkami/obrazy, které ve svém životě nechceme zrealizovat/vidět. Naopak, dávejme prostor jen těm, které realizovat/vidět chceme.

„Jak celý den smýšlíš, takovým jsi.“
– Ralph Waldo Emerson

A jak tedy myšlenky ovládnout?
Někdo by řekl meditací. Ale ta už je o krok dál. Ještě před ní je koncentrace (dharana). A právě ta, díky zaměření se na nějaký předmět nebo bod (alespoň na 5 minut), nám pomáhá nechat růst to (ty myšlenky), co chceme a zároveň nechat bez pozornosti = uvadat to (ty myšlenky), co ve svém životě nechceme. Jednoduché.

Jednoduché to tedy je. Ptáte se, jak to udělat také snadným? Jak z toho udělat svůj dobrý návyk, přirozenou součást svého života, která zajišťuje klid, vyrovnanost a lehkost/snadnost ve zvládání denních situací? Dozvíte se v ranních koncentracích/meditacích červencového jóga campu.

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
15 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře