JÓGA VÍKEND V ALPÁCH + PROČ TO DĚLAT JINAK?

Nejprve zhluboka vydechněte a pak se zhluboka nadechněte – to jen pro případ, že jste o prázdninách neměli na dýchání moc času 🙂

Mé léto začalo tím, že jsem uprostřed prvního červencového týdne v osm večer dorazil do jednoho tyrolského penzionu, kde mě čekaly otevřené dveře, vzkaz, že mám vyplnit nacionále a že snídaně bude připravena v 8, a pod ním klíče k pokoji. V celém penzionu nikdo, ale přesto byl otevřený bar, kde bych si s trochou otrlosti mohl nalít alkoholu co hrdlo ráčí a v kuchyň na tom byla podobně.

Zjištění, že ve vás, jako v absolutního cizince, má někdo takovou důvěru, zahřeje a potěší.
Takový ideální svět, ve kterém nechcete ani vy zbytečně narušovat hladký chod, plynoucí ze vstřícnosti, vzájemné úcty a respektu, které jsou podle mě tak nějak zakořeněné v každém z nás. Jen to chce občas nepodlehnout egu a hledat řešení vyhovující všem.

Penzion vyhled

Nemusíte si zamykat kolo, nákupním vozíkům před supermarkety chybí řetízky, které je vzájemně spojují a přesto na parkovišti nenajdete žádný z nich jen tak volně odstavený a většina místních – včetně prodavaček – je tak nějak více v klidu a obdaří vás pozdravem a úsměvem. Vlastně vás až napadne otázka, proč by to někdo dělal jinak?

V takové atmosféře jsem prostě musel naplánovat jóga víkend 🙂

Když jsem byl začátkem minulého roku v Indii, rozhodl jsem se, že tohle bude můj záměr pro příští léto: Procestovat v létě Rakousko a Švýcarsko.
Indie byla prima, ale když vám na každou ze tří objednávek jídel řeknou „We don´t have“ a vy si nakonec musíte dát něco, na co vlastně ani nemáte chuť (teda pokud ještě nedokážete žít jen z prány 🙂 ) a k tomu se přidá pár podobných situacích v jiných oblastech, řeknete si, jestli není lepší místo šestnácti hodin cestovat jen 5 a vědět, že nejen, že nebudete atrakcí pro všechny na ulici, ale ještě k tomu budete mít pocit, že na vás vašim hostitelům opravdu záleží. A k tomu se dočkáte vřelého přivítání s úsměvem a třeba i příjemné a užitečné konverzace.

Foto Alpy

V obou krajinách jsem strávil celkem 6 týdnů, převážně v Tyrolsku – z části sám na kole a z části na kole/pěšky v rámci tří zájezdů, abych toho viděl a poznal co nejvíc. Ve chvílích volna jsem pročítal jógové knihy, které na mě celý rok (některé i déle) čekaly a uprostřed toho všeho jsem si ještě odskočil do Prahy na seminář s Manju Joisem, nejstarším synem Pattabhi Joise.

Manju

kolo

Minulý týden jsem si ještě vyjel Lysou horu v Beskydech, abych nezakrněl a pak pár kopečků tady v Praze, ale ta objímající příroda, zdravící kolemjdoucí a vzájemná úcta tady přece jen trochu schází.

Priroda

Jako každý rok, jsem měl v plánu na přelomu října a listopadu udělat jóga víkend, na kterém si dopřejete skvělý relax, sladíte se se sebou samými a načerpáte energii a sílu před přicházející zimou. Víkend, po kterém zahodíte všechny články o nastávající podzimní únavě do koše 🙂
Ale napadlo mě, že udělat víkend v téhle krajině, tyto účinky ještě znásobí.

Alpy 2

Vybral jsem proto v Rakousku jedno ze svých nejoblíbenějších míst, na které bych vás rád pozval na první jóga víkend v Alpách.
Chtěl jsem abyste se měli jako v bavlnce, takže jsem domluvil 4* hotel, jehož samozřejmou součástí je i sauna, pára a bazén a kde odpočívat můžete buď uvnitř nebo na příjemné venkovní terase s výhledem na okolní vrcholky hor.

pokoj

terasa

Čekají na vás 4 unikátní lekce a mezi nimi výlety po okolních údolích a vrcholcích, do kterých můžete vyrazit buď po svých nebo se na ně nechat vyvézt lanovkou. Anebo – pokud jste hodně akční – můžete je zdolat i na kole.
Na své si přijdou také příznivci golfu – v blízkém okolí je 18jamkové 27jamkové (3×9) hřiště.

Na místě jste z Prahy z necelých pět hodin a zpátky můžete klidně vyrazit až pozdě večer, abyste si pobyt užili naplno.
Registraci jsem již spustil, jen dodávám, že počet účastníků jsem omezil na 16, aby měli všichni dostatek místa na cvičení. Objednávat můžete na této stránce.

Alpy18

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
15 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Vyzkoušejte lekci ZDARMA

    Zbavte se bolavých zad, migrén, stresu, nespavosti nebo špatné nálady :-) Zadejte svůj email a přesvědčte se sami:

  • Přidejte se k nám na FB
  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky