OBDOBÍ KLIDU NEBO MAXIMÁLNÍHO VYPĚTÍ?

Podzimní období je ideální čas pro zklidnění a více odpočinku. Pro dotažení projektů, setkávání se s blízkými a případné urovnání vztahů s nimi a po všem tom vydávání energie všemi směry, věnovat více energie a péče také sami sobě.

Jasně, dá se nad tím mávnout rukou, protože je tady naopak období, kdy je potřeba opravdu zabrat, aby se naplnily roční/kvartální cíle a v osobním životě je potřeba si toho s přicházejícími svátky naložit taky ještě víc. Vždyť, co by tomu řeklo okolí, kdybychom doma neměli uklizeno, napečeno, umytá okna nebo na ně dokonce neměli čas?

Co by ale ti všichni dělali, kdybychom se prostě složili a museli strávit týden dva na lůžku nebo ještě hůř v nemocnici? Přeháním? No, podle pár případů ze svého okolí zas tolik ne.

Jak náš šéf, tak naši klienti, i naše rodina a přátelé by se s tím museli nějak vypořádat. A určitě by to nějak zvládli. Možná ne tak dobře jako s našim přičiněním 🙂 ale zvládli.

A pokud při téhle představě zjistíme, že by nám firma házela klacky pod nohy, klienti by se už nikdy nevrátili, známí by se k nám už tolik neznali a rodina by byla vzhůru nohama, možná je čas zamyslet se nad změnou.

banner0411

Možná ne velkou a ne najednou. Možná nám zabere nějaký čas. Ale už jen vědomí, že povede k větší spokojenosti a svobodě, je povzbuzující. A cesta ven je vždycky, jen někdy nevede okolo, ale skrz.

Pokud jste v té druhé situaci a příliš volna si zatím nemůžete dovolit, nejprv je potřeba najít a ucpat díry, kterými energie odtéká.

Ráno se nastartovat pohybem nebo studenou sprchou, výživnou (ne nutně bohatou) snídaní, chvilku volna v kanclu místo na sítích strávit rozhovorem v kuchyňce/u kopírky, po obědě si dopřát krátkou procházku a v průběhu práce si dopřát pravidelnou pauzu na protažení.

Po příchodu z práce, místo zapnout televizi, absolutně vypnout při 15minutové relaxaci a před spaním, místo procházení mailů a upravených fotek za doprovodu modrého světla, světlo ztlumit a popovídat s partnerem nebo projít uplynulý den a pochválit se za vše, co se nám povedlo.

Není pak divu, že najednou budeme mít více času, více energie, zlepší se naše kreativita a vzroste sebevědomí. Cokoliv se nám pak postaví do cesty, tak zvládneme mnohem snáz a být v naší společnosti bude příjemnější jak pro nás samotné, tak pro naše okolí.

A jestli chcete, aby to protažení a relaxace byly přínosné a k tomu třeba chcete potkat i nějaké ty nové známé 🙂 stavte se v sobotu/neděli do Dance Perfect.

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
15 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře
  • Vyzkoušejte lekci ZDARMA

    Zbavte se bolavých zad, migrén, stresu, nespavosti nebo špatné nálady :-) Zadejte svůj email a přesvědčte se sami:

  • Přidejte se k nám na FB
  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky